Mstětický Myšák 2013

Osmnáct  kvalifikačních turnajů v pořadí již osmé golfové tour  “Mstětický Myšák” bylo odehráno. Od dubna do konce září se alespoň jednoho turnaje hraného systémem Stableford  zúčastnilo 544 golfistů a golfistek. Cílem bylo získat ve dvou kategoriích – mistrovské a amatérské – co nejvíce bodů do průběžného žebříčku. Prvních 120 hráčů žebříčku postoupilo do dvoudenního finále, které se hraje na rány s vyrovnáním ve dnech 12. a 13. října na golfovém hřišti ve Mstěticích. Hráči jsou rozděleni do dvou kategorií – junioské  a hráči velkého finále ve věku 16 – 100 let. Ve finálových kolech lze získat  dvojnásobný počet bodů, což jistě velmi ovlivní dosavadní pořadí. Doslova královskými cenami budou odměněni junioři a 50 hráčů velkého finále a znovu bude udělena cena útěchy.

Mstětický Myšák 2013 – 1. den finále

Do finálových bojů nastoupili první den 4 junioři a 56 hráčů velkého finále. Všechny přivítalo proměnlivé počasí, chladné ráno doplnila před polednem mlha, kterou odpoledne rozehnal vítr.  Závěr kola  pak byl pak pro změnu odehrán za deštivého počasí. Po nedávném mistrovství klubu bylo hřiště stále ve vynikajícím stavu, rychlost greenů vysoká, navrtání finálové. Tato skutečnost a dvojnásobný počet bodů z finálových kol, který bude započten do průběžného žebříčku, mohou ještě zamíchat pořadím na špici.

Vynikající výsledky v prvním kole zaznamenali Robert Fikar (-2)  a Tomáš Hlas (+4), což je průběžném žebříčku posunulo na přední místa.

O vítězi v juniorské kategorii je již rozhodnuto, bez ohledu na výsledek zítřejšího kola se jim stal Štěpán Vrba. Gratulujeme!

O první místo ve velkém finále se musí ještě bojovat.

1. den finále – galerie

Mstětický Myšák 2013– 2. den finále

Nedělní ráno si v ničem nezadalo se sobotou. Před polednem však  došlo k nečekané změně. Modrá obloha, sluníčko a bezvětří  byli symbolickou odměnou všem zúčastněným.

Hráči na prvních místech si své soupeře pohlídali a boje o hlavní výhry končily na 18. jamce přátelským podáním ruky a poděkováním za hru. Rozhodčí moc práce neměli, finále probíhalo v přátelské atmosféře.

2. den finále – galerie

Myšákova večeře a vyhlášení výsledků

Po sobotním kole pozval “Mstětický Myšák” účastníky finálového turnaje na slavnostní večeři, kterou pro účastníky turnaje připravili Miroslav Fron se šéfkuchařem Zdeňkem Šimákem a jeho kolektivem.  Stejně jako v pohádkách se stoly pod tíhou dobrot jen prohýbaly. Náladu nepokazila ani nervozita před zítřejšími boji o hlavní cenu.

Díky podpoře sponzorů, jejichž řady se pro letošní ročník zase rozrostly, bylo pro soutěžící připraveno množství hodnotných cen.

Cenu útěchy – krásné bílé myšky – si stejně jako loni odnesla  Dita Šlahařová. Myslím si však, že účast ve finále a celkové  57. místo z  počtu 544-ti letošních účastníků turnaje je vynikající. Gratulujeme!

V juniorské kategorii zvítězil způsobem start – cíl Štěpán Vrba, před Jakubem Fronem a Nikol Pospíšilovou. Gratulujeme!

Ve velkém finále zvítězil Michael Sidor,  před Robertem Fikarem a Stanislavem Kosíkem. Gratulujeme!

Konečné výsledky jsou zveřejněny ve fotogalerii.

Mstětické tour  se zúčastnilo celkem 1642 startujících hráčů, a to je nový rekord!!!

Osmý ročník golfové tour “Mstětický myšák” úspěšně skončil. Ať žije ročník devátý!!!

Prohlédněte si i starší golfové stránky  a zavzpomínejte na minulé ročníky Mstětického Myšáka. První byl již v roce 2006.