Islandské ledovce

Rubriky: Cestování, Random, Video | Napsat komentář

Cross Country 2015

OLYMPUS DIGITAL CAMERA.

Tradiční loučení s golfovou sezonou  se uskutečnilo na golfovém hřišti ve Mstěticích 31.října  v téměř letním počasí. Pořadatelé připravili netradiční dráhy rozprostřené po celém hřišti a doplnili je zajímavými překážkami. Hráče s vyššími handicapy však vůbec nezaskočili – tam všude během letošní sezóny už několikrát byli. Turnaje se zúčastnilo 36 hráčů a hráček. rozdělených do mužské a ženské kategorie.

Pravidla byla pro dnešní turnaj upravena. Mezi nejdůležitější úpravy patřilo zrušení hranic hřiště a ustanovení, že nebudou prováděny dopingové kontroly před hrou ani po ní. Každý účastník turnaje může zahrát hole in one, jelikož na jamce nazvané  “picí” si svoje rány může odečíst panáčkem vynikající hruškovice. Na úpravu handicapu nebude mít vliv ani “oslnivý” výkon.

Po překonání nástrah jednotlivých drah (zejména dráhy picí) se všichni při výborném pečeném koleni rozloučili s letošní golfovou sezónou. Že bylo koleno výborné jsem se dověděl z doslechu, já jsem byl „pohoštěn“ houbovým rizotem !!!

Rubriky: Golf | Štítky: , , , | Napsat komentář

Mstětický Myšák 2015 – finále

Celkem dvacet jedna kvalifikačních turnajů v pořadí již desáté golfové tour  “Mstětický Myšák” bylo odehráno. Od dubna do října se alespoň jednoho turnaje hraného systémem Stableford zúčastnilo více jak 500 golfistů a golfistek. Cílem bylo získat ve dvou kategoriích – mistrovské a amatérské – co nejvíce bodů do průběžného žebříčku. Do jednodenního finále postoupilo prvních 120 hráčů s nejvyšším bodovým ziskem,  započítávaným ze všech turnajů daného hráče.  Finálové kolo se hrálo na rány s vyrovnáním 10. října na golfovém hřišti ve Mstěticích a bylo v něm možno získat dvojnásobný počet bodů. Hráči byli rozděleni do dvou kategorií – juniorské  a hráči velkého finále. Doslova královské ceny čekaly na  juniory a 50 hráčů velkého finále.

Finálový turnaj

Mstětický Myšák 2015 - finále.

Do finálového klání nastoupilo 8 juniorů a 74 hráčů velkého finále. Počasí bylo velmi příjemné, dešťové přeháňky se nekonaly a hlavně vítr si vzal dovolenou. Hřiště bylo ve vynikajícím stavu, rychlost greenů vysoká, navrtání finálové.

Boje o konečné pořadí končily na 18. jamce přátelským podáním ruky a poděkováním za hru. Rozhodčí moc práce neměli, finále probíhalo v přátelské atmosféře.

GCCM – Mistrovství klubu na rány 2015

Ve dnech 19. a 20. září se uskutečnil již třináctý ročník mistrovství klubu na rány na golfovém hřišti ve Mstěticích. Letošní tropické počasí se na kvalitě hřiště vůbec neprojevilo. Velice kvalitní greeny mají rychlost 10 stop. Do turnaje se přihlásilo celkem 93 golfistů a golfistek. O mistrovské tituly se bojovalo ve hře na rány bez vyrovnání v kategoriích ženy a muži. Vypsány byly ještě soutěže – společná stableford, PRO, dívky do 15 let a kluci do 15 let. Jen na seniory se ve Mstěticích zase zapomnělo.

Mistrovství klubu – první den

Mistrovstvi.

První hráče na startu, jehož začátek byl stanoven na osmou hodinu ranní, přivítalo výborně připravené hřiště a slunečné počasí, které hráče provázelo celý den. Pohled na výsledkovou listinu prvního dne sliboval urputné boje o mistrovské tituly v obou mistrovských kategoriích.

Mistrovství klubu – druhý den

Mistrovství 2015 - ceny.

Výborně připravené hřiště, obtížné navrtání jamek a zatažená obloha – takové bylo uvítání všech golfistů a golfistek  do druhého kola bojů o mistrovské tituly.

O mistru klubu nebylo rozhodnuto ani po 36 jamkách. Dle propozic v případě rovnosti výsledků na prvním místě rozhoduje o vítězi rozehrávka „Sudden Death“ hraný z jamky č.1, č.8 a č.9 do rozhodnutí. Rozhodnuto bylo hned na první jamce, když Adam zahrál první ránu mimo hranice hřiště. I když Markova první rána skončila v bunkru těsně pod hranou bylo vítězství  na dosah ruky. Marek nezaváhal a po zásluze zvítězil.

V kategorii žen bylo rozhodnuto již po první devítce. Ze třetího místa zaútočila fantastickým způsobem Michaela, která zahrála na jamce 2 a 9 berdie a soupeřkám se vzdálila na rozdíl 3 ran. Suverénní hra Michaely nenechala nikoho na pochybách kdo bude mistryní klubu na rány pro rok 2015. O druhé místo se vedl tuhý boj mezi Terezou a Kristýnou.

Bohužel, stejně jako loni se souboje o mistrovský titul  nezúčastnily mistryně klubu z minulých let Kateřina Rusové a Lucie Krajná. Kateřinu, kterou z mistrovského klání vyřadila bolest zad, jsme mohli vidět jen v roli kedika.

Mistrovské tituly ve hře na rány pro rok 2015 získali:  Marek Zíta a Michaela Kverková

Výsledky jednotlivých soutěží:

muži bez vyrovnání: 1. Marek Zíta  – 147(+3), 2. Adam Čapek – 147(+3), 3. Robert Fikar – 148(+4)

ženy bez vyrovnání: 1. Michaela Kverková – 155(+11), 2. Tereza Málková – 164(+20), 3. Kristýna Tregnerová – 166(+22)

společná stableford:  1. Roman Marciňa – 77,  2. David Martinek  – 76, 3. Marek Zíta  – 75

dívky do 15 let : 1. Lucie Váchová  – 195,  2. Agáta Trubková – 229,

kluci do 15 let : 1. Jan Volenec  – 176, 2. Vojtěch Vejlupek – 178, 3. Stanislav Uma jun. – 182

PRO: 1. Adam Rajmont – 145(+1), 2. Lukáš Hrouda  – 149(+5), 3. Markéta Křížová – 153(+9)

Mistrovské tituly ve hře na jamky pro rok 2015 získali: Miloslav Kuba a Tereza Málková

Mstětický myšák 2015

Myšák 2015

.

Jedna z největších a nejnavštěvovanějších turnajových sérií českého golfu „Mstětický Myšák“ pokračuje již desátým ročníkem.

V neděli 23. srpna se konal již v pořadí 17. kvalifikační turnaj letošní série. Počasí bylo velice příjemné a vítr hodně čechral vlasy. Tři deštivé dny stačily na to, aby se vyprahlé hřiště po dvou měsících sucha znovu krásně zazelenalo.

Velkou změnu doznala pravidla soutěže pro rok 2015 – do jednodenního finále postupuje 120 hráčů s nejvyšším bodovým ziskem započítávaným ze 13ti turnajů daného hráče.

Turnajové série se zatím zúčastnilo 467 hráčů. Na prvním místě je Hrdina Pavel, který má na svém kontě 897 bodů ze všech odehraných turnajů.  Do konce série zbývají však ještě čtyři kvalifikační turnaje a závěrečné finále, ve kterém se dosažený počet bodů dvojnásobí.

GOLFmaraton 2015

.

Osmý ročník GOLFmaratonu odstartoval v sobotu 20. 6. ve Mstěticích již brzy ráno. Maraton ve Mstěticích má dlouholetou tradici. Jeho základním posláním není překonávání maratonské vzdálenosti 42,195 km, nýbrž střídání co největšího počtu hráčů na hřišti během jediného dne.

Pro všechny hráče a hráčky, kteří se turnaje zúčastnili čekaly od samého rána  jen samé  příjemnosti – perfektně připravené hřiště, dárek na uvítanou, výborná snídaně, svačina po deváté jamce a výborný oběd po hře.

Boj o co nejlepší umístění ve výsledovce a boj s vrtkavým počasím však musel vybojovat každý sám. Mstětický maraton se hraje jako turnaj na úpravu HCP jen při zlepšení   a  také se hraje  o velmi zajímavé ceny.

První flight vyrazil na hřiště ještě za ranního šera, krátce po 4:00 hod. Naopak poslední flight startoval  v 16:30 hod. a snažil se dojít ještě před západem slunce. Celodenní zlevněné fee umožnilo hráčům odehrát i několik kol. Toho využilo několik hráčů, kteří odehráli celkem tři kola, tedy 54 jamek za celý den. Turnaje se zúčastnilo celkem 70 hráčů. Množství odehraných kol ovlivnilo hlavě nepříjemné počasí a rekord 3. ročníku nebyl zase překonán.

Také jsem tam byl a něco jsem pro vás nafotil. Na těchto stránkách můžete najít i fotoreportáže z minulých ročníků.

Rubriky: Golf | Štítky: , , | Napsat komentář

Zahajovací turnaj 2015

.

Klasický první klubový turnaj Golf & Country Clubu Mstětice, který se měl konat 4. dubna 2015, byl z důvodu špatného počasí o týden odložen. Kvůli kolizi termínů byl spojen se zahajovacím turnajem nového ročníku Mstětického Myšáka. Turnaj, který byl otevřen všem golfistům a golfistkám, se konal 12. dubna 2015. Na startu se sešlo celkem 117 hráčů. Hrálo  se systémem Stableford pouze na zlepšení hendikepu, s postupným startem z jamky č. 1. V zahajovacím turnaji se soutěžilo se dvou kategoriích – junioři 0 – 54 a společná 0 – 54. První flight vyrazil na hřiště v 9 hodin. Golfisty přivítalo slunečné počasí, příjemné teplo a hlavně nefoukalo.

První místo v juniorské kategorii vybojoval  Vejlupek Vojtěch – 38 bodů, jako druhý se umístil Volenec Jan – 37 bodů a na třetím místě se umístila Vysušilová Michaela Luisa – 36 bodů. Gratulujeme!!!

Ve společné kategorii první místo obsadil Hrdina Pavel – 51 bodů, druhé místo si vybojoval Fichtner Martin – 49 bodů a třetí místo obsadil Weitosch Ivo – 47 bodů. Gratulujeme!!!